Anadolu Öğrenci Birliği ve Yeryüzü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen “Uluslararası Kız Öğrenci Buluşması”, İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Osmaniye’de gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği ve Yeryüzü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen “Uluslararası Kız Öğrenci Buluşması”, 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Osmaniye’de yapıldı. Program Necati Karataş’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Ardından Osmaniye danışmanı olan Doç.Dr.Halef Dizlek, Korkutata Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğretim üyesi Dr. Muhammed Halil, Anadolu Kadın ve Aile Derneği genel başkan yardımcısı Nesrin Karataş ve Anadolu Öğrenci Birliği kız teşkilat başkan yardımcısı Sevgi Şişman selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasıyla devam eden programda Yeryüzü Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Muhammet Fatih Eren açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Eren, “Her bahar bir çiçekle başlar. Ve bu çiçek büyüyecek ve bir fidan olacak. Bizim bu uluslararası öğrencilerle ilgili çalışmalarımız da büyüyecek ve ağaç olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından “Bir De Bizden Dinleyin” başlığı altında kürsüde söz alan yabancı uyruklu öğrenciler Suriye, Kırım ve Kazakistan gibi ilkelere dair kültür, coğrafya, sanat, edebiyat ve tarih alanlarında çeşitli sunumlar gerçekleştirdi.

“Bir De Bizden Dinleyin” başlıklı sunumlardan sonra workshop çalışmaları gerçekleştirildi. Workshop çalışmalarından sonra öğrenciler arasında bilgi yarışması yapıldı.

Bilgi yarışmasından sonra Suriyeli aktivist-yazar olan Ebtisam Şakuş ile “İslam’ın Geleceği ve Birlikte Yaşama Kültürümüz” başlıklı hasbihal gerçekleştirildi.

Program Osmaniye gezisinin ardından sona erdi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir